مطالب پزشکی و زیبایی پوست و مو

9 دقیقه قهوه بنوشید

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷

۹ دقیقه قهوه بنوشید

دسته بندی : پزشکی تاریخ : دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۷

به گزارش پزشکین به نقل از کتاب کاله؛ بر اساس جدیدترین تحقیقات نوشیدن قهوه به مدت نه دقیقه در روز طول عمر شما را افزایش می‌دهد. بله درست شنیدید! ظاهرا نوشیدن قهوه می‌تواند طول عمر شما را افزایش دهد. بگذارید برای شما بگوییم چنین چیزی چطور ممکن هست.

مطالعه‌ای که در دانشگاه کمبریج صورت گرفته نشان می‌دهد که نوشیدن یک فنجان قهوه متوسط عمر یک زن را تا یک ماه و متوسط عمر یک مرد را تقریبا تا سه ماه افزایش می‌دهد. آن طور که از شواهد برمی‌آید افرادی که روزانه تنها یک فنجان قهوه نوشیده‌اند مرگ‌ زودرس را تا حدود ۱۲% در یک دوره ۱۶ ساله کاهش داده‌اند، درحالی که اگر سه فنجان قهوه در روز می‌نوشیدند این میزان تا ۱۸% افزایش پیدا می‌کرد.

افزایش طول عمر با نوشیدن قهوه چطور ممکن هست؟

طبق مطالعاتی که در کالج سلطنتی لندن و همین‌طور دانشگاه کارولینای جنوبی انجام شده هست، قهوه دارای مقادیر زیادی آنتی‌اکسیدان و ترکیباتی هست که روی عملکرد کبد تاثیر مثبت می‌گذارد، با مقاومت انسولین مبارزه می‌کند و از التهاب را کاهش می‌دهد. علاوه بر این، دارای ترکیبات فنولیک هست که خاصیت سرطان‌زدایی دارند.

+ از تاریخچه قهوه چه می‌دانید؟

پر واضح هست که قهوه نمی‌تواند جادو کند اما مادامی که نیاز به یک سبک زندگی سالم دارید باید به دنبال روش‌هایی برای سالم زیستن باشید. مطالعاتی که روی این جنبه از خواص قهوه انجام شده بیش از ۱۶ سال روی نیم میلیون افراد بالای ۳۵ سال صورت گرفته هست و به نظر می‌رسد که مصرف قهوه برای سلامتی بسیار مفید هست.

متخصصان ادعا می‌کنند که مصرف هر چه بیشتر قهوه ارتباط زیادی با کاهش خطر مرگ دارد، به ویژه در مورد مرگ‌های ناشی از گردش خون و بیماری‌های گوارشی. علاوه بر این، یافته‌های متخصصان حاکی از ارتباط زیادی بین نوشیدن قهوه و بهبود عملکرد کبد و واکنش‌های سیستم ایمنی هست. به این ترتیب، می‌توان چنین نتیجه گرفت که نوشیدن قهوه به اندازه متعادل، حدود سه فنجان قهوه در روز، برای سلامتی نه تنها ضرری ندارد بلکه چنانچه تبدیل به یک عادت همیشگی شده باشد فواید زیادی دارد.