مطالب پزشکی و زیبایی پوست و مو

۲۷۰ نوع سرطان در جهان وجود دارد

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷

۲۷۰ نوع سرطان در جهان وجود دارد

دسته بندی : پزشکی تاریخ : شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶

 به گزارش مهر، دکتر ناصر پارسا در دومین کنگره پزشکی شخصي افزود: سرطان‌هایی که بیمار دیر متوجه آنها می‌شود و بافت‌های دیگر بدن را درگیر می‌کند درمان آنها سخت هست.

وي با بيان اينكه  آینده پیشگیری و درمان بیماری‌ها وابسته به پیشرفت و شناخت تمام مولکول‌های یک سلول هست افزود: تضمین سلامت مردم جهان در گرو مطالعات سلولی مولکولی هست.امروزه با تشخیص بیومارکرها در مولکول‌های بدن می‌توانیم تشخیص زودرس بیماری‌ها را رقم بزنیم. وجود بیومارکرها بسیار پراهمیت خواهد بود زیرا هر سرطان بیومارکرهای خاص خود را دارد.

پارسا  ادامه داد: تضمین سلامت مردم جهان در گرو مطالعات سلولی مولکولی هست و نهایتا هر شخص امضای پزشکی خود را خواهد داشت. این ژن مانند اثر انگشت کاملا خاص بوده و در همه افراد با یکدیگر متفاوت هست.

پارسا اظهار داشت: وجود این کنگره کمک می‌کند که بدانیم خارج از ایران چه می‌گذرد و این علم در داخل کشور در چه مرحله ای قرار دارد که با بررسی آن، علوم مربوط به این حوزه را با دانشمندان دیگر کشورهای جهان به اشتراک بگذاریم.

عضو هیات مدیره انجمن سرطان ایران گفت: خوشبختانه با برگزاری سالانه این کنگره‌ها متوجه می‌شویم که چه پیشرفت‌هایی در این حوزه حاصل شده هست. ایرانیان تنوع ژنتیکی بسیاری دارند و ممکن هست دارویی که برای ژن یک فرد کرد ساخته می‌شود بر روی فردی در دیگر نقاط کشور جواب ندهد.

پارسا ادامه داد: در ایران روز به روز شرکت‌های دانش بنیان بیشتری به این علم توجه می‌کنند و مراکز بسیاری درگیر این حوزه شده اند. باید برای پیشرفت هر علمی از وحدت تمام اساتید مربوط به آن حوزه استفاده کرد تا علم خود را با هم تبادل کنند.

وی خاطرنشان کرد: پزشکی شخصی در ایران از فاز مطالعاتی گذر کرده و افراد در بانک ژن‌ها می‌توانند بفهمند که مستعد بیماری خاصی هستند یا خیر.