مطالب پزشکی و زیبایی پوست و مو

پروانه استاندارد هفت فرآورده غذایی باطل شد

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷

پروانه استاندارد هفت فرآورده غذایی باطل شد

دسته بندی : پزشکی تاریخ : سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷

به گزارش ايرنا، شکر سفید با نام تجارتی تصفیه‌خانه قند، چای سیاه بدون اسانس با نام تجارتی کوزه طلایی، چای کوزه اردیبهشت، چتی‌ کومه، آب معدنی با نام تجارتی ایرانداد، نمک خوراکی یددار با نام تجارتی سودمند و کیک روغنی با نام تجارتی سانلی، ساچی و کبیتا از جمله فرآورده‌های غذایی هستند که پروانه استاندارد آنها باطل شده هست.

همچنین زعفران رشته‌ای با نام تجارتی حمید۱۱۰، قند کله شکسته با نام تجارتی نام‌آوران از جمله دیگر کالاهایی هستند که پروانه استاندارد آنها به دلیل غیر استاندارد بودن ابطال شد.

محمودرضا طاهری مدیر کل اداره کل استاندارد استان تهران، با اشاره به بازرسی‌های انجام‌شده از واحدهای فعال در صنعت غذا گفت: پروانه استاندارد محصولات یاد شده ماه گذشته باطل شده هست.

وی به نظارت جدی بازرسان استاندارد در سال گذشته در طرح‌های ویژه رمضان و نمایشگاه‌های بهاره اشاره کرد و گفت: در سال گذشته بیش از ۲۵۰۰ مورد نمونه برداری صورت گرفته و کارشناسان به صورت جدی بر محصولات غذایی نظارت داشتند.

طاهری افزود: در این رابطه موارد زیادی توقیف، اعلام جرم، اخطار، تذکر و جمع‌آوری محصولات غیراستاندارد توسط بازرسان استاندارد انجام شده هست.

وی همچنین از صدور ۲۵ پروانه استاندارد برای فرآورده‌های غذایی در جریان بیش از ۱۸هزار مورد بازرسی از واحدهای تولیدی و صنفی مواد غذایی در استان تهران در سال گذشته خبر داد.

در سال گذشته بیش از ۲۳ جلسه کمیته علایم برای بررسی پرونده فرآورده‌های غذایی توسط اداره کل استاندارد استان تهران برگزار شده که در مجموع، ۱۷۶ پروانه صادر و ۷۰ پروانه ابطال و تعلیق شده هست.