مطالب پزشکی و زیبایی پوست و مو

درمان خانگی دندان درد – سایت پزشکان بدون مرز

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷

درمان خانگی دندان درد – سایت پزشکان بدون مرز

دسته بندی : پزشکی تاریخ : پنج شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶

در عامه مردم روش های متعددی برای کاهش درد دندان وجود دارد که تقریباً تمامی آنها نه تنها درد را ساکت نمی کند، بلکه چندین و چند عارضه دیگر را هم به مشکل اصلی بیمار اضافه می کند.

به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز، خیلی از بیماران اسپری های لیدوکائین که بدون نسخه و به راحتی از داروخانه ها خریداری کرده اند را روی دندان دردناک خالی می کنند که نه تنها درد را ساکت نمی کند، بلکه لثه بخت برگشته اطراف دندان را به شدت زخمی می کند. بعضی دیگر از بیماران انواع و اقسام قرص های مسکن را روی دندان می گذارند.این کار هم کوچک ترین تأثیری در کاهش درد ندارد و مثل مورد قبلی لثه را مثل اسید می سوزاند.

واقعیت این هست که روش مؤثری برای کنترل دندان درد غیر از درمان های فوری دندانپزشکی وجود ندارد.

یک نسخه مصرف داروهای مسکن معرفی خواهد شد که کمابیش مؤثرتر از بقیه هست. بیمار ابتدا دو قرص چهارصد میلی گرمی ایبوپروفن را خورده و چهار ساعت بعد دو قرص استامینوفن کدئین می خورد.سپس چهار ساعت بعد یک قرص ایبوپروفن و به دنبال آن چهار ساعت بعد دو قرص استامینوفن کدئین مصرف خواهد شد. این دارودرمانی می تواند تا مراجعه بیمار به دندانپزشک درد را تا حد زیادی کاهش دهد.

یک اشتباه بسیار رایج برای ساکت کردن دندان درد مصرف آنتی بیوتیک بخصوص آموکسی سیلین هست که کوچکترین تأثیری در کاهش درد ندارد.