مطالب پزشکی و زیبایی پوست و مو

جذب دانشجوی پرستاری دربیمارستان‌ها متوقف شود

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷

جذب دانشجوی پرستاری دربیمارستان‌ها متوقف شود

دسته بندی : پزشکی تاریخ : جمعه ۲۲ دی ۱۳۹۶

محمد شریفی مقدم در گفتگو با مهر، به تفاهمنامه جذب دانشجوی پرستاری در بیمارستان‌ها اشاره کرد و گفت: بر اساس تفاهمنامه ای که بین سازمان نظام پرستاری و وزارت بهداشت حاصل شد قرار شده بود که جذب دانشجوی پرستاری از طریق کنکور با کد جداگانه در سطح ۱۰ دانشگاه علوم پزشکی کشور اجرایی شود.

وی با اشاره به مشکلاتی که پس از اجرای این تفاهم نامه به وجود آمده هست، افزود: مقرر شده بود به هنگام جذب دانشجوی پرستاری در این ۱۰ دانشگاه کارگروه هایی تشکیل شود که حضور نمایندگان سازمان نظام پرستاری در این کارگروه ها الزامی بود. اما متاسفانه با نادیده گرفتن مواد این تفاهمنامه در حال حاضر اجرای این طرح با مشکلاتی همراه شده هست.

شریفی مقدم با تاکید بر اینکه تاکنون در ۸ دانشگاه علوم پزشکی هیچ ابلاغی برای نمایندگان نظام پرستاری جهت حضور در کارگروه ها صادر نشده هست گفت: متاسفانه این دانشگاه‌ها بی توجه به مفاد تفاهمنامه عمل می‌کنند و همین مساله باعث شده جذب دانشجوی پرستاری با مشکلاتی مواجه شود.

قائم مقام سازمان نظام پرستاری کشور توضیح داد: در یکی از دو دانشگاه که در حال حاضر جذب دانشجوی پرستاری را شروع کرده برخلاف تفاهمنامه و مقررات از دانشجو شهریه دریافت می‌شود در حالی که بر اساس همین تفاهمنامه این دانشجویان باید توسط بیمارستان‌ها بورسیه شوند.

شریفی مقدم افزود: این دانشجویان باید در هنگام پذیرش در دانشگاه مربوطه نه تنها شهریه ای پرداخت نکنند که دریافتی هم داشته باشند. اما بیمارستان‌ها زیر بار بورسیه این دانشجویان نمی‌روند.

وی با عنوان این مطلب که معتقدیم کدهای جداگانه پذیرش دانشجوی پرستاری باید با کدهای معمولی ادغام شده و به این موضوع خاتمه داده شود، اظهار داشت: در حال حاضر اجرای این طرح برای وزارت بهداشت و دانشجویان مشکلاتی ایجاد کرده هست. از همین رو سازمان نظام پرستاری معتقد هست اجرای این طرح باید هر چه زودتر متوقف شود.